Blog

0
Төрийн албан хаагчдын спортын анхдугаар наадмыг 6 бүсэд зохион байгуулж шигшээ тэмцээнийг 2018.06.15-17-ны өдрүүдэд зохион байгуулж  2.098 хүн хамрагдаж спортын 8-н төрлөөр өрсөлдлөө
Нэг. Ширээний теннис
Эрэгтэй: Эмэгтэй:
1.Соёл, спортын баг Б.Анхбаяр
2.Батсүмбэр, С.Ууганбаатар
3.Баянчандмань, Б.Батжаргал
1.Зуунмод, Б.Пүрэвсүрэн
2.Сүмбэр, Д.Цогзолмаа
3Батсүмбэр, Э.Тамир
Хоёр. Шатар
Эрэгтэй:
1-р байр – Цагдаагийн газар, С.Батбаатар
2-р байр –Жаргалант, Д.Баярсайхан
3-р байр-Зуунмод, Г.Очирхүү
Эмэгтэй:
1-р байр –Мэргэжлийн хяналтын газар, М.Эрдэнэчимэг
2-р байр –Татварын хэлтэс, Н.Нарантуяа
3-р байр –Эрдэнэсант, Д.Доржпагма
Гурав. Граунд гольф
1-р байр –Ш.Батмөнх ахлагчтай Зуунмод сум
2-р байр –Б.Ууганбаяр ахлагчтай Борнуур сум
3-р байр –М.Билгүүн ахлагчтай Баянчандмань сум
Дөрөв. Шагайн харваа
1-р байр –Д.Цэрэнчимэд ахлагчтай Соёл, спортын баг
2-р байр –Н.Амарсанаа ахлагчтай Баянхангай сум
3-р байр –Р.Ганбат ахлагчтай Эрдэнэсант сум
Тав. Аэробек
1-р байр –М.Түвшинтамир ахлагчтай Эрдэнэ сум
2-р байр –Н.Янжин ахлагчтай Угтаалцайдам сум
3-р байр –Г.Туяажаргал ахлагчтай Лүн сум
Зургаа. Гар бөмбөг
Эрэгтэй:
1-р байр – Э.Энхбат ахлагчтай Онцгой байдлын газар
2-р байр –А.Батбаяр ахлагчтай Баянчандмань сум
3-р байр- Ө.Эрдэнэбаатар ахлагчтай Зуунмод сум
Эмэгтэй:
1-р байр –А.Дуламсүрэн ахлагчтай Зуунмод сум
2-р байр –Т.Хажидмаа ахлагчтай Угтаалцайдам сум
3-р байр –Г.Отгонхүү ахлагчтай Баянчандмань сум
Долоо. Сагсан бөмбөг
 Эрэгтэй:
1-р байр – А.Батбаяр ахлагчтай Баянчандмань сум
2-р байр –Ө.Эрдэнэбаатар ахлагчтай Зуунмод сум
3-р байр- н.Мөнгөншагай ахлагчтай Батсүмбэр сум
Эмэгтэй:
1-р байр –А.Дуламсүрэн ахлагчтай Зуунмод сум
2-р байр –Б.Баярмаа ахлагчтай Өндөрширээт сум
3-р байр –Г.Оюун-Эрдэнэ ахлагчтай Эрдэнэ сум
Найм. Хөл бөмбөг
1-р байр –Б.Энхтөр ахлагчтай Онцгой байдлын газар
2-р байр –Н.Гантулга ахлагчтай Эрүүл мэндийн газар
3-р байр –А.Батбаяр ахлагчтай Баянчандмань сум
Багийн нийлбэр дүнгээр
70 оноогоор Н.Мөнхсайхан даргатай Эрдэнэ сум 1-р байрыг эзэлж цом, өргөмжлөл, алтан медаль, мөнгөн шагналаар
62 оноогоор Б.Батбаяр даргатай Угтаалцайдам сум 2-р байрыг эзэлж өргөмжлөл, мөнгөн медаль, мөнгөн шагналаар
60 оноогоор Б.Машбаяр даргатай Эрдэнэсант сум 3-р байрыг эзэлж  өргөмжлөл, хүрэл медаль, мөнгөн шагналаар
Тусгай байрыг Б.Наранбат даргатай Лүн сум, Б.Самбуу даргатай Заамар сумд эзэлж тусгай шагналаар шагнагдлаа.

 

0
Аймгийн үндэсний спортын 6 –р их наадмын ширээний шагайн тэмцээн Зуунмод сумын Хүмүүн цогцолбор сургуулийн урлагын зааланд 2018-06-09 нд явагдлаа.Энэ тэмцээнд 56 тамирчин оролцсоноос, Насанд хүрэгчдээс эрэгтэй 1. Ш.Амарбаяр, 2. Б.Мөнх-Эрдэнэ, Б.Ширчин, Эмэгтэйчүүдээс:1. Э.Янжиндолгор, 2. Ж.Ариунцэцэг, 3.Б.Алтанцэцэг, өсвөрийн тамирчдаас Хөвгүүдээс 1. Б.Батзолбоо С.Баярхүү, Б.Цэрэнпунцаг, охидоос: 1. Б.Үүрийнтуяа, 2. Н.Номин-Эрдэнэ,  А.Халиун нар эхний байгуудыг эзэллээ.

 

0
ТӨРИЙН АЛБАН ХААГЧДЫН СПОРТЫН АНХДУГААР НААДМЫН ШИГШЭЭ ТЭМЦЭЭНИЙ  САГСАН БӨМБӨГИЙН ТОГЛОЛТЫН ХУВААРЬ ТӨРИЙН АЛБАН ХААГЧДЫН СПОРТЫН АНХДУГААР НААДМЫН ШИГШЭЭ ТЭМЦЭЭНИЙ  САГСАН БӨМБӨГИЙН ТОГЛОЛТЫН ХУВААРЬ
ЭМЭГТЭЙ ЭРЭГТЭЙ
2018 оны 06-р сарын 15-нд Хүүхэд залуучуудын ордны спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт 2018 оны 06-р сарын 15-нд Хүүхэд залуучуудын ордны спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт
8:00 цагаас А,  В ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ 14:00 цагаас А,  В ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ
1 БҮРЭН МӨНГӨНМОРЬТ ЭМ А 1 ЭРДЭНЭ БАЯНЧАНДМАНЬ ЭР А
2 ӨНДӨРШИРЭЭТ ЭРДЭНЭ ЭМ В А-1 2 БАТСҮМБЭР ЗУУНМОД ЭР В А-1
3 АЛТАНБУЛАГ МӨНГӨНМОРЬТ ЭМ А В-2 3 ДЭЛГЭРХААН БАЯНЧАНДМАНЬ ЭР А В-2
4 ЗААМАР ЭРДЭНЭ ЭМ В С-1 4 ЗААМАР ЗУУНМОД ЭР В С-1
5 АЛТАНБУЛАГ БҮРЭН ЭМ А D-2 5 ЭРДЭНЭ ДЭЛГЭРХААН ЭР А D-2
6 ЗААМАР ӨНДӨРШИРЭЭТ ЭМ В 6 ЗААМАР БАТСҮМБЭР ЭР В
2018 оны 06-р сарын 15-нд БТС-ын газрын спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт 2018 оны 06-р сарын 15-нд БТС-ын газрын спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт
8:00 цагаас C,    D   ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ 14:00 цагаас C,    D   ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ
1 БАЯНЧАНДМАНЬ ЭРДЭНЭСАНТ ЭМ C 1 БҮРЭН ЭРДЭНЭСАНТ ЭР C
2 ЖАРГАЛАНТ СЭРГЭЛЭН ЭМ D A-2 2 БОАЖГАЗАР СҮМБЭР ЭР D A-2
3 ЭРҮҮЛ МЭНД ЭРДЭНЭСАНТ ЭМ C B-1 3 АРХУСТ ЭРДЭНЭСАНТ ЭР C B-1
4 ЗУУНМОД СЭРГЭЛЭН ЭМ D C-2 4 ЛҮН СҮМБЭР ЭР D C-2
5 БАЯНЧАНДМАНЬ ЭРҮҮЛ МЭНД ЭМ C D-1 5 АРХУСТ БҮРЭН ЭР C D-1
6 ЗУУНМОД ЖАРГАЛАНТ ЭМ D 6 БОАЖГАЗАР ЛҮН ЭР D
     ЖИЧ:      Баг тамирчид тоглолтын хуваарийн дагуу бэлэн байна.
     ЖИЧ:      Баг тамирчид тоглолтын хуваарийн дагуу бэлэн байна.
ТӨРИЙН АЛБАН ХААГЧДЫН СПОРТЫН АНХДУГААР НААДМЫН ШИГШЭЭ ТЭМЦЭЭНИЙ  ВОЛЕЙБОЛЫН  ТОГЛОЛТЫН ХУВААРЬ ТӨРИЙН АЛБАН ХААГЧДЫН СПОРТЫН АНХДУГААР НААДМЫН ШИГШЭЭ ТЭМЦЭЭНИЙ  ВОЛЕЙБОЛЫН  ТОГЛОЛТЫН ХУВААРЬ
ЭМЭГТЭЙ ЭРЭГТЭЙ
2018 оны 06-р сарын 16-нд Хүүхэд залуучуудын ордны спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт 2018 оны 06-р сарын 16-нд Хүүхэд залуучуудын ордны спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт
8:00 цагаас А,  В ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ 18:00 цагаас А,  В ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ
1 БАЯН-ӨНЖҮҮЛ НИЙГМИЙН ХАМГААЛАЛ ЭМ А 1 АЛТАНБУЛАГ АРХУСТ ЭР А
2 БАЯНЖАРГАЛАН ЗУУНМОД ЭМ В А-1 2 БАЯНЦОГТ БҮРЭН ЭР В А-1
3 ЭРДЭНЭ БАЯН-ӨНЖҮҮЛ ЭМ А В-2 3 ЛҮН АРХУСТ ЭР А В-2
4 БАЯНЧАНДМАНЬ ЗУУНМОД ЭМ В С-1 4 ЗУУНМОД БҮРЭН ЭР В С-1
5 ЭРДЭНЭ НИЙГМИЙН ХАМГААЛАЛ ЭМ А D-2 5 ЛҮН АЛТАНБУЛАГ ЭР А D-2
6 БАЯНЧАНДМАНЬ БАЯНЖАРГАЛАН ЭМ В 6 ЗУУНМОД БАЯНЦОГТ ЭР В
2018.06.17-НД 9:00 ЦАГААС ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ ЯВАГДАНА.
2018 оны 06-р сарын 16-нд БТС-ын газрын спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт 2018 оны 06-р сарын 16-нд БТС-ын газрын спорт зааланд явагдах урьдчилсан тоглолт
8:00 цагаас C,    D   ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ 18:00 цагаас C,    D   ХЭСЭГ ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ
1 ЗААМАР СЭРГЭЛЭН ЭМ C 1 ЦЭЭЛ БАЯНЧАНДМАНЬ ЭР C
2 АРГАЛАНТ БАЯНХАНГАЙ ЭМ D A-2 2 ОБГАЗАР УГТААЛЦАЙДАМ ЭР D A-2
3 УГТААЛЦАЙДАМ СЭРГЭЛЭН ЭМ C B-1 3 БАЯНХАНГАЙ БАЯНЧАНДМАНЬ ЭР C B-1
4 АЛТАНБУЛАГ БАЯНХАНГАЙ ЭМ D C-2 4 ЭРДЭНЭ УГТААЛЦАЙДАМ ЭР D C-2
5 ЗААМАР УГТААЛЦАЙДАМ ЭМ C D-1 5 ЦЭЭЛ БАЯНХАНГАЙ ЭР C D-1
6 АРГАЛАНТ АЛТАНБУЛАГ ЭМ D 6 ЭРДЭНЭ ОБГАЗАР ЭР D
2018.06.17-НД 9:00 ЦАГААС ХАГАС ШИГШЭЭ ТОГЛОЛТ ЯВАГДАНА.
     ЖИЧ:      Баг тамирчид тоглолтын хуваарийн дагуу бэлэн байна.
     ЖИЧ:      Баг тамирчид тоглолтын хуваарийн дагуу бэлэн байна.

0

Аймгийн ЗД-ын ивээл дор зохион байгуулагдсан цэцэрлэгийн хүүхдийн уран хөдөлгөөнт гимнастикийн тэмцээн 2018.05.24-нд зохион байгуулагдан 21 сумын 29 цэцэрлэгийн 350 тамирчин оролцлоо.

 

1-р байрыг Д.Ариунсайхан багштай Мөнхбат ахлагчтай Цээл сумын Золбоо баг

            2-р байрыг П.Цэрэнжаргал багштай Э.Цэнгүүн ахлагчтай Баянцогт сумын сансрын хүүхдүүд баг

           3-р байрыг А.Алтанзул багштай М.Анир ахлагчтай Заамар сумын баг

           4-р байрыг Ч.Наранмөнх багштай А.Гялбаа ахлагчтай Зуунмод сумын Хүмүүн баг

          5-р байрыг Б.Пүрэвсүрэн багштай Давалгаа ахлагчтай Жаргалант сумын багууд эхний байруудыг эзэллээ.

0
Төрийн албан хаагчдын спортын анхдугаар их наадмын төвийн бүсийн тэмцээнд 2018 оны 05-р сарын 2-31-ны өдрүүдэд Зуунмод суманд зохион байгуулагдан 13 байгууллагын 415 тамирчин спортын 6 төрлөөр өрсөлдсөнөөс:
Ширээний теннисний тэмцээнд

Эр: 1. Э.Занабазар                 БОАЖГ                      Эм: 1. Б.Пүрэвсүрэн             Зуунмод
  1. Б.Анхбаяр Соёл, спорт                       2. Ц.Саранчимэг                        Аудит
  2. Ц.Хосбаяр Нийгмийн хамгаалал      3. С.Бүжмаа                     Эрүүл мэнд
Шатрын  тэмцээнд

Эр: 1. Ч.Батбаатар  Цагдаа                    Эм: 1. С.Эрдэнэчимэг          МХГазар
  1. Э.Очирхүү Зуунмод                            2. Н.Нарантуяа               Татвар
  2. Б.Батжаргал Соёл, спорт                       3. Л.Бастөгс                    ОБГазар
                  Шагайн харвааны төрөлд                               Граунд гольфийн төрөлд
  1. А.Ганхуяг ахлагчтай Соёл, спорт                   1.Га.Лхагвасүрэн ахлагчтай Соёл, спорт
  2. Ц.Энхбат ахлагчтай АЗДТГазар                       2. Баярсайхан ахлагчтай Зуунмод
  3. М.Отгонбаатар ахлагчтай ГАБХБГ                     3. Татвар
Сагсан бөмбөгийн төрөлд 

Эр: 1. С.Наранхүү ахлагчтай Зуунмод            Эм: 1. А.Дуламсүрэн ахлагчтай  Зуунмод
  1. Б.Эрдэнэцогт ахлагчтай БОАЖГазар             2. Б.Батцэцэг ахлагчтай Эрүүл мэнд
  2. Ж.Эрдэнэжаргал ахлагчтай АЗДТГазар            3. Я.Дэлгэржаргал ахлагчтай ОБГазар
Волейболын төрөлд

Эр: 1. Б.Энхбат ахлагчтай ОБГазар             Эм: 1. Б.Пүрэвсүрэн ахлагчтай Зуунмод
  1. Ө.Эрдэнэбаатар ахлагчтай Зуунмод             2. Б.Цэрэн ахлагчтай Нийгмийн хамгаалал
  2. Г.Ганзориг ахлагчтай Цагдаа                  3. Д.Энхцэцэг ахлагчтай Соёл, спорт

0

Төв аймгийн төрийн албан хаагчдын дунд зохион байгуулагдсан спортын анхдугаар наадам 2018 оны 05-р сарын 12-13-д 1-р бүс Эрдэнэ суманд болж 182 тамирчин, 2-р бүс Баян-Өнжүүл суманд болж 131 тамирчин, 3-р бүс Лүн суманд болж 136 тамирчин, 05-р сарын 19-20-ны өдрүүдэд 4-р бүс Угтаалцайдам суманд болж 154 тамирчин, 5-р бүс Баянчандмань суманд болж 153 тамирчин хамрагдаж спортын 6 төрлөөр өрсөлдөн эхний 2 байрт шалгарсан баг тамирчид аймгийн шигшээ тэмцээнд орсөлдөх эрхээ авлаа.

0
Төв аймгийн төрийн албан хаагчдын дунд зохион байгуулагдсан спортын анхдугаар наадам 2018 оны 05-р сарын 12-13-д 1-р бүс Эрдэнэ суманд болж 182 тамирчин, 2-р бүс Баян-Өнжүүл суманд болж 131 тамирчин, 3-р бүс Лүн суманд болж 136 тамирчин, 4-р бүс Угтаалцайдам суманд болж 154 тамирчин, 5-р бүс Баянчандмань суманд болж 153 тамирчин хамрагдаж спортын 6 төрлөөр өрсөлдөн эхний 2 барт шалгарсан баг тамирчид аймгийн шигшээ тэмцээнд орсөлдөх эрхээ авлаа.

0
  1. “Хөгжил-Хөдөлгөөн-Эрүүл мэнд-2018- удирдах ажилтны спортын тэмцээн 2018.04.20-21-нд зохион байгуулагдаж 8 багийн 88 тамирчин оролцож спортын 5 төрлөөр өрсөлдлөө

    Тэмцээний багийн нийлбэр дүнгээр

  1. Д.Мөнхцэцэг ахлагчтай Андууд баг 17 оноогоор
  2. Ц.Хишигжаргал ахлагчтай Авхаалж баг 17 оноогоор
  1. 3. Д.Мөнхбаатар ахлагчтай Богдын буганууд баг  19 оноогоор тус тус эхний байруудыг эзэллээ